Co zabrać ze sobą na letni obóz?

Co zabrać ze sobą na letni obóz?

Pakowanie się na wyjazdy to wbrew pozorom czasem nie jest taka łatwa sprawa. Tobie też sprawia problem? Jak zrobić z pakowania przyjemną rzecz, nie zastanawiać się co spakować, a w autokarze nie martwić się, czy coś nie zostało w domu? Jeśli kiedykolwiek zdarzyło ci się myśleć, co zabrać ze sobą na kolonie lub obóz – ten artykuł jest dla Ciebie i pomoże ci spakować się na każdy obóz taneczny!    

Z tego artykułu dowiesz się:   

  • co zabrać ze sobą na obóz? 
  • co jest ci potrzebne na trening? 
  • co będzie ci potrzebne poza treningami? 
  • jak się pakować, żeby niczego nie zapomnieć? 

 

Na końcu artykułu znajdziesz checklistę, którą możesz pobrać, wydrukować i sprawdzać przed każdym swoim wyjazdem na kolonie lub obóz taneczny.

Na trening

Na każdym obozie tanecznym czy sportowym czeka cię wiele zajęć, na których z pewnością potrzebny będzie ci wygodny strój. Jeśli jedziesz na obóz na którym czekają cię zajęcia ze sportu, który uprawiasz na co dzień, zapewne dobrze wiesz, w jakim ubiorze najlepiej ci się trenuje. Z pewnością przyda się dres, sportowe koszulki, czy leginsy. Oczywiście zabieramy ze sobą więcej niż jedną parę spodni i t-shirt, ponieważ po jednym dniu treningów możesz być pewien, że będą mokre i przepocone. Na obozie tanecznym SummerART czekają cię zajęcia zarówno ze styli streetowych jak i klasycznych, dobrze więc przygotować się odpowiednio na obie te kategorie – na zajęciach z hip hopu wygodniej będzie ci w dresie, adidasach i luźnej koszulce, na zajęcia z jazzu mogą przydać się dodatkowe skarpetki lub w przypadku dziewczyn – leginsy. Zabierz też koniecznie coś ciepłego, ponieważ poranne rozruchy często odbywają się na dworze. Dziewczyny! Nie zapomnijcie o topie sportowym, który na zajęcia jest dużo bardziej komfortowy i zdrowszy dla sylwetki, niż zwykły biustonosz

tancerze na letnim obozie

Na co dzień

Treningi zajmują sporą część czasu na obozach, ale grupy udają się również do sklepu, na posiłki, czy do miejsc publicznych. Spakuj więc jakiś zestaw ubrań na co dzień. Pakując się na obóz letni nie zapomnij również czapki, która ochroni Twoją głowę od słońca. Przyda się także bluza i kurtka na ewentualne chłodne wieczory przy ognisku. 

Do łazienki

I nie mówimy tu tylko o kosmetykach do makijażu, choć takie jak najbardziej również mogą się przydać 😉 Nie zapomnij ze sobą szamponu, żelu do mycia ciała i twarzy, dezodorantu lub antyperspirantu. Latem pogoda bywa różna, przyda się więc w walizce również krem z filtrem na wypadek ostrego słońca. Jeśli chodzi o ręczniki, przydadzą ci się dwa – jeden do codziennej kąpieli i drugi na basen. Nie zapomnij również pasty i szczoteczki do zębów! 

Bielizna

Brzmi absurdalnie? O wszystkim zdarza się zapomnieć, więc tak – przypominamy również o majtkach, skarpetkach i biustonoszach. Na wyjazdach, na których jest dużo ruchu pocimy się dużo więcej, niż zwykle, a więc też częściej się myjemy. Warto więc wziąć ze sobą kilka par majtek i skarpetek więcej, niż wyliczone 9, dla komfortu swojego i innych obozowiczów 😉 

Do spania

Wygodna piżama – obowiązkowo. Wygoda ponad wszystko przez cały czas trwania obozu! 

Na basen

Nie zawsze na wyjeździe będzie basen, jeśli jednak wybierasz się na obóz taneczny SummerART, koniecznie zabierz ze sobą strój kąpielowy. Willa Karolcia wyposażona jest w basen zewnętrzny, więc gdy tylko pogoda na to pozwoli strefa chillout będzie odbywała się również na basenie. Jeśli masz taką potrzebę, możesz zabrać ze sobą również okularki do pływania. O dodatkowym ręczniku wspominaliśmy już wyżej, ale przypomnimy – na basen dobrze mieć inny, niż do codziennej kąpieli. 

Do ubrudzenia

Czy brałeś kiedykolwiek udział w grze w sztandary lub chrzcie na obozie? Jeśli tak, dobrze wiesz, że przyda się mieć ze sobą coś, co może się ubrudzić i niekoniecznie w trakcie obozu będzie okazja, aby to wyprać. Zabierz ze sobą coś, czego nie będzie ci szkoda, gdy znajdzie się na tym plama z błota lub ketchupu 😉  

uśmiechnięci obozowicze summerart

Na nogi

Walizka już prawie pełna? A tu jeszcze buty… i to nie jedne! Jedne buty na dwór i drugie buty na trening to absolutne minimum, żebyś czuł się na wyjeździe komfortowo. Buty również powinny po intensywnym treningu “odpocząć” i wyschnąć, należy więc mieć jakieś na zmianę. Pamiętaj, że w tym wypadku nie warto podążać za modą, lepiej wybrać wygodne buty o dopasowanym rozmiarze, przeznaczone na salę treningową. Nie zapomnij też o klapkach do chodzenia po ośrodku, na basen, czy pod prysznic. 

Na wszelki wypadek

Wakacyjne wyjazdy zwykle pełne są niespodzianek, gier, zabaw. Na obozach ze StageART staramy się zaskakiwać uczestników, ale część zabaw pewnie jesteś w stanie już przewidzieć. Wiesz zatem, że warto mieć ze sobą jakiś szalony ciuch lub coś do makijażu. Jeśli jeszcze z nami nie byłeś pomyśl, co mógłbyś wziąć, gdybyś na jeden wieczór miał stać się gwiazdą Mam Talent lub odwzorować swój ulubiony teledysk? 

Na zdrowie

Jeśli zażywasz jakieś lekarstwa na co dzień nie zapomnij ich zabrać ze sobą. W trakcie obozu uczestnikom nie wolno trzymać żadnych leków w pokoju. Oddasz je więc wychowawcy kolonijnemu na zbiórce w dniu wyjazdu wraz z rozpiską jak je przyjmować. Ważne! Konieczna jest również zgoda rodzica na ich podawanie. 

Na dobrą pamięć

Jeśli jedziesz na obóz specjalistyczny, o konkretnym profilu (sportowy, taneczny, artystyczny) warto wziąć ze sobą też coś do pisania. Na obozach i warsztatach czeka Cię bardzo dużo skondensowanej wiedzy, która po obozie może bardzo szybko umknąć. Jak więc po czasie wrócić do danego tematu i odświeżyć sobie wiedzę? A no, wystarczy na obozie mieć ze sobą notes i co nie co w nim naskrobać. My często będąc na warsztatach tanecznych notujemy w zeszycie nowe ruchy, patenty, pomysły na treningi, inspiracje. Do takich notatek bardzo dobrze jest po czasie wrócić, przypomnieć sobie i przerobić dany temat jeszcze raz, po swojemu. 

Nie przesadzaj

Wiemy, że lista jest długa i tak naprawdę w zależności od tego, co jest ci potrzebne do codziennego życia, można by wymieniać tu jeszcze szereg różnych rzeczy. Pamiętaj jednak, że jest to tylko 9 dni, walizka jest tylko jedna, a ty będziesz ją nosić, rozpakowywać, a potem pakować z powrotem. Na pewno znajdzie się ktoś, kto chętnie ci w tych czynnościach pomoże, ale warto jednak mieć umiar. Pomocne będzie, jeśli sporządzisz listę i odpowiesz sobie przy niej na 2 pytania: Pierwsze “Czy wszystko z tej listy mam spakowane?” oraz drugie (ważniejsze) “Czy na pewno wszystko z tej listy będzie mi potrzebne?”. 

Na koniec

Ostatnią rzeczą, której pod żadnym pozorem nie wolno ci zapomnieć z domu jest… pozytywne nastawienie i dobry humor! Na takim wyjeździe czeka cię szereg ciekawych aktywności, zabawy, uśmiechu, ciekawych ludzi i nowych doświadczeń. Bądź otwarty i pozytywnie nastawiony! 

Checklista do pobrania

W tym artykule mamy mały bonus – checklistę rzeczy do spakowania na obóz taneczny możesz pobrać >>TUTAJ<<, wydrukować i sprawdzić przed wyjazdem, czy wszystko już masz. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże ci organizować swoje rzeczy na letnie wyjazdy.  

A kiedy kolejny artykuł?

Na kolejny artykuł zapraszamy już 17 lutego o 18:00 wszystkich rodziców. Spróbujemy wtedy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego sport jest ważny w życiu dziecka.