Czy warto jeździć na obozy taneczne?

Czy warto jeździć na obozy taneczne?

Zastanawiasz się czy jechać na obóz? Wyobraź sobie, że jest to wyjazd, na którym nie potrzebujesz zegarka, a Twój czas wyznaczają bloki zajęciowe, pogaduchy, czas na jedzenie i wieczorne imprezy. Spędzasz cały pobyt wśród ludzi, którzy czują jak Ty. Chcesz rozwijać swoje taneczne skille? A może po prostu dobrze się bawić? W jednym i drugim przypadku znajdziesz dużo dla siebie, ponieważ przeważnie na obozach istnieje podział na grupy (dowiedz się tylko czy podział jest ze względu na wiek, czy ze względu na doświadczenie – tak by wylądować w odpowiedniej grupie).  Wymieniamy 10 korzyści, które naszym zdaniem są kwintesencją każdego wyjazdu dla tancerza. 

1. Towarzystwo trenerów i tancerzy 

Nurtują Cię jakieś kwestie? Chcesz wiedzieć co o Twoim poziome myślą inni tancerze/trenerzy? Szukasz inspiracji? Chcesz trenować z innymi ludźmi? To wszystko możliwe jest kiedy jesteś w ośrodku pełnym tancerzy. Co więcej? Nawet rozmowa na „zwykły” temat może być zakręcona jak piruet!  

zajęcia taneczne na obozie letnim summerart

2. Konfrontacja  

Możliwość konfrontowania się z innymi tancerzami wpływa na Twój rozwój. Stresujesz się startowaniem w zawodach i oceną? Zacznij małymi krokami. Na obozie możesz konfrontować się z ziomkami z pokoju, z innymi uczestnikami obozu (których znasz lepiej lub gorzej) i w luźnej atmosferze przełamywać kolejne etapy stresu. Na obozach StageART organizowane są także zawody, w których startuje kto chce. Możesz wziąć udział lub przypatrzeć się.  

3. Warsztaty  

Zajęcia na obozach mają charakter warsztatowy. Oprócz kroków, wyciągniesz z nich dużo wiedzy. Ważne żeby sprawdzać kto stanowi kadrę. Zrób dobry research i zastanów się co możesz z oferowanych zajęć wyciągnąć dla siebie. Pamiętaj, że niezależnie od stylu jaki tańczysz inspiracja jest wszędzie dookoła. Czy hip hopowiec wyciągnie coś z lekcji baletu? Naszym zdaniem TAK. Zastanawiasz się czy dasz sobie radę? To normalne i wartościowe, że na warsztatach poznane rzeczy, sprawiają trudność. Jeśli wychodzisz z warsztatów z materiałem do pracy “w domu” to wiedz, że byłeś w dobrym miejscu!  

4. Nowe rzeczy 

Na obozach bardzo często masz szansę próbować czegoś innego = nowego. Innego stylu tanecznego, doświadczyć panelu dyskusyjnego z inną osobą, nowej zajawy przez kontakt z innymi tancerzami, którzy niekoniecznie do tańca podchodzą tak jak ty lub mają jeszcze inne, ciekawe pasje. Warto, bo to zawsze otwiera umysł! 

5. Poznanie siebie

Po którymś dniu intensywnych zajęć nadchodzi kryzys. Czy wiesz jak sobie z nim poradzić? Wiemy, że kryzysy spotykają nas nie tylko na obozach ale także w codziennym życiu. Podczas wakacyjnej aury łatwiej sobie z nim poradzić, a co więcej poznać siebie. Odkryć w jaki sposób najłatwiej jest Ci się z nim uporać. Towarzystwo pełnych pasji ludzi o zbliżonych problemach na pewno w tym pomoże!  

6. Relacje

Zdarzyło się Wam poznać na obozie kogoś z kim później mieliście kontakt przez długie lata lub wciąż macie? Relacje to wartość dodana każdego wyjazdu. Przez 7, 10 dni (czy ile tam trwa obóz) może się naprawdę wiele wydarzyć. Wiemy to na swoim przykładzie, my już na obozie lata temu wymyśliłyśmy, że kiedyś otworzymy własne studio tańca. Poznałyśmy siebie i okazało się, że czujemy podobnie <3  

7. Pozytywny vibe

Każdy obóz to przede wszystkim reset od codziennych spraw. Poza treningami dobry program powinien zawierać czas na odpoczynek. Lato, leżak, dobra muza, słońce i mnóstwo pozytywnych osób w około. Czy musimy pisać jakie z tego płyną korzyści?? Do tego bliskość z naturą i czas na świeżym powietrzu – bezcenne. My zawsze jeździmy w góry, lubimy ten klimat, ale jesteśmy pewne, że w każdym miejscu znajdzie się coś pięknego.  

impreza na summerart dance camp

8. Umiejętności

I nie chodzi nam tutaj o te związane z tańcem. Na obozach jesteś poniekąd zdany/zdana na siebie, co jest wspaniałym narzędziem do nauki samodyscypliny. Bez niej na sali i w życiu będzie Ci dużo ciężej. Oczywiście będą z Tobą wychowawcy, ale pamiętaj czasem warto najpierw spróbować samemu. O czym myślimy? Począwszy o zadbanie o siebie każdego dnia – zarządzanie swoim czasem o poranku (tak tak musisz zdążyć umyć zęby, a czasem nawet wziąć prysznic. No i bez świeżych skarpetek z pokoju lepiej nie wychodź), poprzez umiejętność pracy w grupie (nawet jeżeli jesteś indywidualistą). Brzmi stresująco? Nawiązywanie kontaktów i relacji z nowymi osobami często takie jest, ale praca nad własnym stresem ułatwia funkcjonowanie w życiu. Organizacja swojego dnia – czas na higienę osobista, odpoczynek, zajęcia, “coś dla siebie” podczas gdy harmonogram obozu jest napięty jest poniekąd sztuką. Właśnie dlatego uważamy, że dobrze zorganizowany tancerz, którego nie przytłacza tak wiele zadań w ciągu dnia, nie zamyka się sam w pokoju tylko aktywnie uczestniczy w życiu obozu i wyciąga z tego jak najwięcej, jest mega ogarniaczem w późniejszym życiu!

9. Wspomnienia

Pamiętasz zeszłe lato? Czy słysząc jakąś piosenkę przywołują Ci się jakieś wspomnienia? Oczywiście, że TAK! Wspaniale przygody pozostawiają wspaniałe wspomnienia. Kto już był na obozie wie jak dużo wspomnień pozostaje! Jeżeli Tobie obozy nie kojarzą się dobrze, zastanów się czy wybrałeś odpowiedni dla siebie i nie zrażaj się. Lista plusów z wyjazdów może być naprawdę długa.  

10. Kumulacja

Tu chciałybyśmy podsumować – wszystkie eventy (w tym obozy) wnoszą wielką wartość w nasz rozwój. To czas dla Ciebie, z którego powinieneś wyciągnąć jak najwięcej. Decydując się na obóz taneczny zrozumiałym jest, że chcesz się czegoś nauczyć. Wybierz ofertę idealną dla siebie i nie zapominaj, że liczy się FUN! W końcu to Twoje wakacje, ferie, urlop. Jedź na obóz i wyluzuj się!  

* W tym roku na obozie SummerART sam decydujesz na które warsztaty chcesz chodzić. Zero przymusu – wybierasz zajęcia, które chcesz. Poza zajęciami czeka Cię wiele stref treningu osobistego, więc z pewnością nie będziesz się nudzić.

A kiedy kolejny artykuł?

Artykuły publikować będziemy cyklicznie. Kolejny ukaże się już w środę 27 stycznia, dokładnie o 18:00! Zajrzyj do nas i przeczytaj, co może zyskać rodzic dzięki wyjazdom swojego dziecka na obozy. I wcale nie mówimy tutaj o czasie wolnym… 😉