Przykładowy dzień na obozie

– Jak było na obozie? Opowiadaj – zachęcała mama już na parkingu po odebraniu swojego dziecka.  

– Fajnie – oparł Tomek.  

– Poznałeś jakichś fajnych kolegów? A może koleżanki? – ze szczerym zaciekawieniem pytała Mama.

– Mamooooooo – odparł znużony Tomek. Mówię, że było fajnie.  

– Co robiliście całymi dniami? – wtrącił się Tata 

– Tańczyliśmy, jedliśmy, wieczorem były imprezy, a potem szedłem spać. Co na obiad? – uciął temat Tomek.

Jeżeli Twoje dziecko nie jest wylewne w opowiadaniu, wyręczymy je tym artykułem. Dzisiaj z naszej perspektywy (wychowawców) opowiemy jak wygląda przykładowy dzień na naszym obozie, chociaż liczymy że dzieci po powrocie wszystko chętnie opowiedzą 😊 To jak? Gotowi?    

Każdy dzień rozpoczynamy pobudką. Chodzimy od pokoju do pokoju i budzimy ekipę na rozruch. Są pokoje, w których dzieciaki już na nas czekają, gotowe do wyjścia. Są też takie, w których musimy dołożyć więcej energii żeby dobudzić towarzystwo i wywołać uśmiech na ich twarzach. W końcu pobudki to nic miłego, a nam zależy na fajnej atmosferze 😊  

Wszyscy obudzeni, po porannej toalecie, a więc czas na pierwszą zbiórkę (lepiej się na nią nie spóźniać). Zwarci i gotowi wyruszamy na rozruch – czasami są to gry i zabawy, czasami ćwiczenia pobudzające lub stretching dynamiczny na świeżym powietrzu. Wszystko zależy od tego jak zakończyliśmy poprzedni dzień i co nas czeka.   

Poranek, który rozpoczyna się od rozruchu zwiastuje dobry dzień. Dzieciaki są gotowe do działania, mają więcej energii, a wyrzut endorfin po wysiłku rekompensuje pobudkę, o której pod koniec ćwiczeń/zabaw nikt już nie pamięta 😊  

uśmiechnięci obozowicze summerart

Szybka toaleta i pędzimy na śniadanie. Wybór jedzenia jest bardzo różnorodny, zaryzykujemy tezę, że góralki to najlepsze kucharki  – z Willi Karlocia nigdy nie wychodzimy głodni 😊 Po śniadaniu czekają nas dwa bloki zajęciowe (z różnymi instruktorami, z innych styli tanecznych). Uzbrojeni w wodę idziemy na salę i oddajemy się w ręce instruktorów.  

Na SummerART oraz WinterART dbamy o wszechstronny rozwój taneczny uczestników. W naszym programie zawsze mamy zajęcia z jazzu, contemporary, hip hopu, breakingu, a dodatkowo zawsze zapraszamy instruktorów warsztatowych. Mieliśmy już zajęcia z poppingu, waackingu, kontakt improwizacji, krumpingu, modern jazzu i teatru tańca. W tym roku z nowości czekają nas podniebne zajęcia aerial hoop. Oderwiemy się od ziemi, dosłownie! 

Po zajęciach tanecznych na naszym obozie jest czas na strefy. W zależności od siły i dyspozycji danego dnia, każdy uczestnik obozu wybiera czy chce odpoczywać, spędzać aktywnie czas na zabawach, a może udać się na dodatkowy trening siłowy. W tym roku podczas obozu wyróżniłyśmy 4 strefy – kreatywną, fighter, chill oraz zabawy.

  • na strefie kreatywnej tworzymy. To chyba najlepszy opis, ponieważ w tej strefie nie ma granic. Rozkminiamy sposoby na brak weny, pozwalamy sobie myśleć trochę inaczej i otworzyć się na inne dziedziny sztuki. Poruszamy tematy, które pomagają otworzyć głowę – na taniec i nie tylko! Kreatywne gry, zadania wymagające główkowania i ćwiczenia rozwijające kreatywność towarzyszyą na każdych z tych zajęć. 
  • zabawa to jedna z trzonowych aktywności każdego człowieka, czasami potrzebujemy po prostu wyluzować, dlatego powstała strefa zabawy. Jesteśmy zdania, że prawdziwym obozowiczem jest się  wtedy, gdy choć raz na obozie zagra się w kultowe sztandary. To czas na planszówki, gry terenowe i wszelakie zabawy. 
  • – strefa chill jak sama nazwa wskazuje oznacza pełen relaks. Najlepiej odpoczywa się leżąc na leżaku w cieniu? A może szalejąc w wodzie w rytmach muzyki? Nasz ośrodek daje wiele możliwości. Rodzice bez obaw, jesteśmy wszędzie 😊 
  • uczestnictwo w zajęciach ze strefy fighter niesie pewne ryzyko … Można polubić treningi wzmacniające i stabilizujące!  Co za tym idzie? Zwiększyć siłę, nadać elastyczności i jędrności mięśniom, zwiększysz świadomość i kontrolę nad własnym ciałem. Czy to potrzebne tancerzom?? Oczywiście, że tak! Jeżeli brakuje sił na trening, ale temat jest dla kogoś ciekawy, zawsze można przyjść na zajęcia z zeszytem, zapisać ćwiczenia i wykonać w dowolnym momencie.

I jak? Zdążyliście się zmachać? Mamy dobrą wiadomość – jesteśmy w połowie dnia, czas na przerwę. Najpierw obiad, no i deser – zasłużyliśmy 😊 Po obiedzie czas na sjestę, czyli czas w pokojach. Chwila relaksu się przyda, czeka nas jeszcze sporo atrakcji.  

radosne dziewczyny na obozie letnim

Po obiedzie rozpoczynamy kolejny blok zajęć tanecznych. Podczas obozu można się naprawdę sporo nauczyć, tym bardziej, że przyjeżdża do nas wielu instruktorów warsztatowych. Po treningu wraz z wychowawcą zaczynają się przygotowania do wieczornej imprezy. Czasami wymaga to więcej pracy, a czasami po prostu trzeba wybrać odpowiedni strój i szykować się na dyskotekę! Staramy się, żeby na każdym obozie wieczorne zabawy były różne, chociaż mamy kilku faworytów, wymagających kreatywności i zaangażowania uczestników, a więc pomimo powtórzenia jakiegoś zadania zawsze wygląda to inaczej. Czasami rywalizujemy, czasem się bawimy – wszystko odbywa się ze wzajemnym szacunkiem i zasadami fair play. Ale zanim imprezka to trzeba się posilić – idziemy na kolację.  

Wieczorne imprezy to coś co bardzo lubimy. Miło popatrzeć jak obozowicze integrują się ze sobą, wspierają się, kibicują sobie. Warto pamiętać, że pomimo radosnej atmosfery dla części dzieciaków zabawy, które wiążą się z występami publicznymi bywają stresujące. Jesteśmy świadkami przełamywania pierwszych stresów, otwierania się na nowe wyzwania. Oczywiście nie ma przymusu wystąpień, jednak staramy się zachęcać uczestników, bo doskonale sobie po sobie wiemy jakie przynosi to korzyści. W repertuarze naszych zabaw znajdą się Mam Talent, Make a Clip, Voice of Camp, Escape Room, Obozowy teleturniej i wiele innych, których nie będziemy zdradzać przed wyjazdem 😊  

Dużo jak na jeden dzień?  

Nie dla każdego. Najwytrwalsi mogą zapisać się na nocne harce i skorzystać z dodatkowego treningu z wybranym instruktorem. Na naszych obozach nie było jeszcze dnia bez nocnych harców. Podczas gdy część osób harcuje, reszta oddaje się snom 😊 W końcu rano przyjdą wychowawcy z pobudką.  

I tak dobiegł końca przykładowy dzień na SummerART Dance Camp. Wasze dzieci wykorzystują maksymalnie każdy dzień i to one w dużej części kreują nasze obozy. Dlatego my tak bardzo lubimy na nie jeździć! 😊 Czy jest tu jakiś rodzic, który chciałby jechać z nami??  

Bądź na bieżąco!

Jeżeli chcecie być na bieżąco obserwujcie nas na Facebooku oraz Instagramie, bo tam relacjonujemy nasze przygody bezpośrednio z obozu, oraz wspominamy minione wyjazdy. Najbliższy wyjazd 23/07 (tutaj sprawdzisz, co się będzie działo), nie możemy się doczekać 😊  

https://fb.com/obozystageart

https://instagram.com/obozystageart

Zobacz, jak bawiliśmy się w ubiegłych latach

Kliknij, żeby obejrzeć film z 2020!

Kliknij, żeby obejrzeć film z 2019!

Nowy film pojawi się na naszym YT po powrocie z tegorocznej edycji.

A kiedy kolejny artykuł?

Chcesz, żebyśmy poruszyły jakiś temat na naszym blogu? Napisz do nas! Jesteśmy otwarte na nowe tematy i chcemy, aby ten blog był miejscem, w którym znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Kolejny artykuł już w sierpniu. Zaglądaj na nasz fanpage na facebooku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *