Hu hu ha, zima wcale nie jest zła

Czyli jak zorganizować czas podczas zimowej przerwy?

Lato ma to do siebie, że dużo prościej zorganizować sobie czas wolny na świeżym powietrzu. Dni są długie, ciepłe, a w mieście jest dużo alternatyw na zorganizowanie rozrywki. Co zrobić podczas ferii zimowych, kiedy trudniej o wspólny, rodzinny wyjazd, ponieważ nie jest to sezon urlopowy? Jeżeli zastanawiasz się jak zorganizować czas swojemu dziecku (lub sobie) podczas zimowej przerwy rekomendujemy obóz zimowy! Jeżeli masz wątpliwości czy to aby na pewno dobry pomysł mamy dla Ciebie 5 powodów, dla których naszym zdaniem warto porzucić troski i zdecydować się na wyjazd. 

1. Naładuj się pozytywną energią!

Pierwsze półrocze w szkole dobiegło końca. Po wymagającym początku roku, mnóstwie sprawdzianów, kartkówek i zadań domowych uczniowie dobrnęli do końca semestru. Ostatnie tygodnie są zawsze mocno emocjonujące, ponieważ to czas poprawiania ocen. Ferie chociaż trwają krótko, to jest czas na podładowanie baterii, odetchnięcie od codzienności, spędzenie czasu z rówieśnikami robiąc to co się lubi!! Odpoczynek i regeneracja są niezbędne żeby z nową siłą wejść w kolejne obowiązki. Oderwij się, zmień otoczenie i nabierz sił.   

2. Nawiąż nowe znajomości

Nic nie zbliża bardziej niż wspólna pasja! Nieodłącznym elementem każdego wyjazdu na obóz są integracje i poznawanie nowych osób. Nawet jeżeli wśród obozowiczów są osoby, którym nawiązywanie relacji nie idzie zbyt dobrze, to kadra obozowa na pewno postara się to ułatwić. Jeżeli wybierasz obóz tematyczny, dużo prościej będzie rozpocząć rozmowę z kimś o wspólnych zainteresowaniach, a wspólne tematy, przeżycia i doświadczenia budują przyjaźnie, które czasem zostają z nami na długie lata. 

obóz w trakcie ferii zimowych

3. Korzystaj z uroków zimy

Zima w mieście kojarzy Ci się z błotem pośniegowym, przemokniętymi butami i tym, że szybko robi się ciemno? Na nasze obozy zawsze jeździmy w góry (kochamy ten klimat!), a tam wygląda to zazwyczaj nieco inaczej. Co prawda też robi się ciemno, ale często jest dużo więcej białego puchu niż w mieście. Chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu, dbając o odpowiednie ubranie i o to, żeby porządnie wysuszyć się po powrocie do ośrodka. Korzystamy z uroków górskiego klimatu, szalejemy w śniegu, organizujemy kuligi i wieczorne ogniska. Taka zima nam pasuje! 

4. Rozwijaj swoje umiejętności

Wybierz obóz, który oferuje zajęcia w sam raz dla Ciebie. Chcesz doskonalić się w swojej pasji? A może chcesz spróbować czegoś zupełnie innego niż do tej pory? Dobry research to podstawa. My dbamy o to, żeby na naszych obozach zajęcia taneczne realizowane były na wysokim poziomie, zapraszamy najlepszych tancerzy z Polski. W przeciągu dnia mamy 3 bloki zajęciowe w 2 grupach zaawansowania, a komu jest mało, ten idzie na dodatkowy trening wieczorny. Wartościowe warsztaty, wymiany doświadczeń z innymi tancerzami wpływają na rozwój. Pod koniec każdego obozu miło patrzeć jakie postępy zrobili jego uczestnicy. Tak więc – jadąc na obóz sprawdź program i kadrę wypoczynku, jedź i rozwijaj swoje skille 

5. Trochę samodzielności nie zaszkodzi

O tym dużo pisałyśmy w artykule o korzyściach z wysłania dziecko na obóz. Artykuł możesz przeczytać >>tutaj<<

Obozy uczą samodzielności, dobrej organizacji, nawiązywania znajomości, dbania o siebie i o innych, budowania społeczności. Dają też możliwość poznania siebie, pokonania swoich słabości, pracy nad swoimi kryzysami. Jest to też przestrzeń dla siebie. Wiesz już jak lubisz spędzać wolny czas? A może odkryjesz nowe możliwości?  

Podsumowując

Mamy nadzieje, że rozwiałyśmy część wątpliwości. Jeżeli macie jakieś konkretne pytania dotyczące obozów zimowych, chętnie podzielimy się swoim doświadczeniem. Tymczasem zapraszamy na 2. edycję obozu zimowego WinterART, która odbędzie się 21-27/02/2022. Zobacz jak było w zeszłym roku: >>klik<<

A kiedy kolejny artykuł?

Chciałabyś_chciałbyś tu o czymś przeczytać? Daj znać! Chętnie poruszymy różne tematy.

Kolejny artykuł już za miesiąc. Zajrzyj tu 1.12 o 18:00 – wtedy ukaże się wywiad z obozowiczami! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *